Světoznámá česká mezzosopranistka Magdalena Kožená se rozhodla podpořit základní umělecké školy v celé České republice. Na začátku roku 2016 založila nadační fond, který chce zviditelnit unikátní domácí systém uměleckého školství a podpořit nadané děti v jejich růstu. Byl to první ročník ZUŠ Open, který propojil téměř 350 základních uměleckých škol z celé republiky. Na náměstích, v ulicích, kulturních domech, divadlech i v galeriích či v parcích proběhla oslava umění.

I naši žáci měli možnost se této akce zúčastnit v domě pro seniory Centrin. Vystoupili zde žáci ZUŠ Zruč nad Sázavou ve všech čtyřech uměleckých oborech: v hudebním, tanečním, literárně – dramatickém, výtvarném.

Viděli a slyšeli jsme hru na rozličné hudební nástroje, zpěv sborový i zpěv jednotlivců, mluvený projev, tanec a výstavku výtvarných prací. Akce ZUŠ Open by mohla být pro naše žáky návodem, jak vyplnit vhodným způsobem volný čas.