Takový byl název výchovně vzdělávacího programu primární prevence na téma dopravy a chování v silničním provozu. V pondělí 5. října k nám přijel pan učitel a zároveň herec brněnského divadla spolu se svým chlupatým kamarádem Foxíkem, aby si s námi takové malé divadelní představení zahrál. Účinkovali jsme v nejrůznějších modelových situacích – ať už jako nepozorní chodci, vzorní cyklisté či nezbedná osádka vozidla. Společně jsme vytvářeli nebezpečné situace a po zásahu přísného policisty se z těchto pochybení poučili. Celý program byl provázen hudbou, veselými říkadly a nikdo z nás se neradoval z jeho konce.  Tak tedy závěrem: chovejme se na chodníku i silnici tak, abychom se vždy dostali bezpečně k cíli.