9. únor byl Dnem bezpečnějšího internetu, proto jsme se v únoru zaměřili ve škole na bezpečné používání internetu. Ve středu 24. února proběhla projektová hodina pro žáky celé školy. Se žáky jsme si zopakovali základní pravidla komunikace přes internet, připomněli jsme si její rizika a zhlédli několik tematických videí Křečci v síti.

V pátek 26. února přijel do školy pan Radek Pospíšil, lektor ACET ČR, z. s. Hlavním tématem dvouhodinové besedy „Skrytá nebezpečí internetu" byla opět bezpečnost na internetu a kyberšikana. Pan Pospíšil seznámil žáky s typy lidí, se kterými se mohou potkat na internetu (agresoři, naivky, lovci, přátelé, úchylové, ostatní). Vysvětlil žákům pojem kybergrooming, který označuje chování lidí na internetu, jež má v dítěti vyvolat falešnou důvěru s cílem vylákat ho na schůzku a pohlavně zneužít. Žáci zhlédli videa s příběhy mladých lidí, kteří se setkali s kybergroomery. Od pana Pospíšila se žáci dozvěděli důležité a užitečné informace o bezpečnosti na internetu. Budeme se těšit na další besedu v rámci prevence rizikového chování, na níž pan Pospíšil s naší školou dlouhodobě spolupracuje.

Logo Dne bezpečnějšího internetu 2016 zde: http://www.saferinternet.cz/finish/3-ostatni-zdroje/34-logo-sid-2016