Ve středu 19. září 2012 proběhla na naší škole beseda s Policií ČR. Z Obvodního oddělení ve Zruči nad Sázavou nás navštívil prap. Pavel Tátovský a pprap. Kateřina Radová. Tématem besedy byla bezpečnost v silničním provozu. Žáci byli rozděleni na dvě skupiny, nejprve se besedy zúčastnili žáci prvního stupně. Ti si zopakovali, jak se mají správně chovat na silnici, jak správně přecházet silnici a semafory, jaká je povinná výbava cyklisty a zopakovali si důležitá telefonní čísla. Seznámili se také s činností policie, její výstrojí a výzbrojí. Žáci 2. stupně řešili s příslušníky policie již konkrétní příklady týkající se bezpečnosti v provozu, řízení motorových vozidel, řešení dopravních přestupků. Také oni si velice rádi a se zájmem vyzkoušeli výstroj policistů, nasazování pout a "zatýkání". Děkujeme prap. Pavlovi Tátovskému a pprap. Kateřině Radové za velmi zajímavou a poutavou besedu. Naše poděkování patří také vedoucímu Obvodního oddělení Policie ČR ve Zruči nad Sázavou npor. Bc. Martinu Šťastnému za jeho ochotu a velice vstřícné jednání. Na další spolupráci se těší žáci a učitelky Základní školy v Okružní ulici.