Od úterního rána 24. května byli žáci vyšších ročníků natěšeni na další přednášku na téma vztahy a sex. Již podruhé přijala pozvání do naší školy paní magistra Alena Blažková, lektorka MP Education, s.r.o. Hned v úvodu dvouhodinové lekce navázala na minulé setkání a zcela otevřeně a bezprostředně začala se žáky diskutovat. Na programu byla témata zdravého životního stylu, hygieny, fyzických i psychických změn v dospívání, hovořilo se o trestní odpovědnosti i sexuální orientaci, či nejrůznějších formách zneužívání. Ve zcela otevřené diskuzi se otvírala i velice intimní témata a máloco zůstalo tabu. Společně zavedli řeč na možné zdravotní problémy, jejich předcházení, případně vyhledávání odborné pomoci. Přestože se výuková lekce pomalu chýlila ke svému konci, byla paní lektorka neustále zahrnována dotazy, na které trpělivě a ochotně odpovídala.

Beseda žáků naší školy s Mgr. Alenou Blažkovou byla součástí projektu „Jste sportovní nadšenci? Podporujte prevenci." realizovaného z.s. Ručičky za podpory NF Tesco.