K celosvětovému svátku Dne stromů, který připadá na 20. října, se naše škola aktivně zapojila. V průběhu celého měsíce probíhaly úklidové práce na školní zahradě jako je hrabání a kompostování listí, sbírání spadaných větviček, stříhání keřů. V hodinách pracovního vyučování žáci tvořili výrobky z podzimních plodů, otisky a koláže ze suchých listů, které si ve školních prostorách vystavili. Pozvání na besedu na téma „Úprava městské zeleně" přijal Mgr. Jiří Klatovský z městského úřadu. Žákům vysvětlil, jak zaměstnanci pečují o městskou zeleň, které stromy se ujaly a naopak, které bude potřeba znovu zasadit, jakou techniku na parkové úpravy město nakoupilo. Zpestřením zajímavé besedy byly odpovědi na otázky, jak příroda reaguje na blesk, vichřice a podobné živelné katastrofy.