V rámci plnění koncepce sexuální výchovy jsme se s žáky během posledního listopadového týdne věnovali tématům, jako jsou vztahy, rodina a změny v období dospívání. Na závěr tohoto projektového týdne byla již poněkolikáté pozvána Mgr. Alena Blažková z MP Education. Pro žáky vyšších ročníků si připravila besedu nesoucí název „Holky jsou z Venuše a kluci z Marsu“. V rámci této besedy se zcela otevřeně hovořilo o tématech zdravého životního stylu, hygieně v období dospívání a rozdílech mezi muži a ženami. Dotkli jsme se také velmi intimních témat, o kterých se často obtížně hovoří. Někteří žáci se dozvěděli nové informace týkající se možných zdravotních rizik, jejich prevence a případné odborné pomoci. Pro jiné, zvláště mladší žáky, byly tyto informace nové a neméně důležité Diskuse byla jako vždy velmi otevřená, panovala příjemná atmosféra tak, aby se nikdo necítil nepříjemně.