Další z akcí, kterou jsme 25. dubna 2016 uskutečnili za podpory z.s. Ručičky, byla návštěva kina Miloše Formana v Čáslavi. Přírodovědný film „Aldabra: Byl jednou jeden ostrov" je dobrodružnou 3D výpravou k břehům tajuplného ostrova ztraceného ve vodách Indického oceánu. Příběh neobvyklých zvířecích hrdinů byl plný napětí, emocí, nečekaných zvratů i zábavy. Fandili jsme želvím mláďatům na jejich první plavbě skrz nebezpečné vody plné hladových žraloků, obdivovali největší suchozemské kraby šplhající vysoko do korun stromů za šťavnatými kokosy, sledovali odvážného kanice neohroženě bránícího vrak lodi proti všem vetřelcům, poznávali život prastarých želv a jejich potomků. S filmovými hrdiny Elvi, Tory, lupičem Busterem, gaunerem Špiclem, rváčem Luisem a mnoho dalšími jsme podrobně prozkoumali ostrov, který vystupuje z moře, aby byl brzy opět pohlcen mořskými proudy. Za neobyčejné zážitky z dobrodružné výpravy pod hladinu oceánu děkujeme NF Tesco.