Boudo budko copy

Ve druhém dubnovém týdnu prožívali žáci V Základní škole v Okružní ulici premiéru svého vystoupení pro veřejnost. Přispěli do bohatého programu Akademie zručských škol mluveným slovem. Pod vedením paní učitelky Mgr. Kristy Fremlové nacvičili divadelní představení nazvané Boudo, budko. Nespokojili se s klasickým dějem a pohádku zaměřili na ochranu životního prostředí. Na konci pohádky medvěd Huňáč Fuňáč rozšlapal budku, ale zvířátka - žabka Kuňkalka, myška Hrabalka, veverka Zrzečka a zajíček Ušáček - neutekla jen tak do lesa, ale posbírala odpadky a roztřídila je společně s vypravěčkou pohádky do kontejnerů. Papír dala do modrého, plast do žlutého a bioodpad do hnědého. A zazvonil zvonec a pohádky byl konec.

Věříme, že všichni naši spoluobčané se k žákům připojí a budou i nadále pečlivě třídit všechen odpad.