Tak tuhle písničku jsme si mohli zpívat ve čtvrtek 16. května po celé dopoledne, neboť na školní výlet jsme letos vyjeli na Babiččin dvoreček do Licibořic. Tady byla k vidění všechna zvířátka ze známé písničky – a nejen ta. Hned u vrat nás veselým bekotem přivítaly zvědavé ovečky kamerunské s ještě zvědavější kozou. Na dvoře si v ohradě hrdě vykračoval krocan, obdivován upovídanými perličkami. Pro kousky chleba si přišla nebojácná husa, Zkouškadrobečky zbyly i na hejno holubů a na páru kohouta a slepice brahmanky zlaté jsme mohli oči nechat. Neobvyklý pohled byl do klece s nutriemi, které nám ukazovaly dlouhé hlodáky a s chutí se zakusovaly do tvrdého chleba. Velkým potěšením pro ně byla koupel, a tu jim naši malí kluci s chutí přichystali. Vodu si však museli sami napumpovat ze studny na dvoře. Radost z naší návštěvy měla také drůbež, zvláště když jim děti sypaly jejich oblíbenou pšeničnou pochoutku. Po důkladné prohlídce dvora jsme zavítali do chléva, kde nás spolu s telátkem přivítala kráva Bůča. Ve vedlejším kotci dováděla kůzlátka kozy holandské a o pamlsek loudila bílá bradatá koza Líza. Poněkud neútulno bylo v chlívku dvou prasátek. Na důkaz toho, že jsou opravdu všežravci, se s chutí pustila do peněženky nepozorného žáka Zdendy, který ji k nim svou neopatrností upustil. Ve stodole si to spolu s námi užívali malí i velcí králíci a morčata, neboť je děti mohly dostatečně nakrmit obilím a senem.
Po celou dobu nás po statku prováděl kocourek Mikeš, ale přece jen se mu nejvíce líbilo v dětských náručích. Stálý přehled o dění na dvoře měla fenka bernského salašnického psa Bela a s naprostým klidem všechno pozorovala ze své boudy. Na dvoře bylo k vidění také množství nářadí a nástrojů, které byly v době našich babiček a dědečků potřebné pro zpracování a výrobu zemědělských produktů. Už víme, že na bryčce nebylo úplně pohodlné posezení a že vézt trakař není až tak snadné. Po prohlídce Babiččina dvorečka jsme se neopomněli zastavit u výběhu, kde jsme posledními zbytky chleba nakrmili rodinku kozy burské a pohladili si poníka Lukyho. Domů jsme se vraceli plni dojmů a zážitků a v baťůžkách si vezli na ochutnání opravdový med a výborný sýr z nefalšovaného kravského mléka.