Ve středu 24. 4. 2019 proběhl na naší školní zahradě 20. ročník Dne Země pro mateřské školy ve Zruči n. S. Program připravil Mgr. Petr Dolenský, koordinátor ekovýchovy z Prahy.

Vše začalo divadelním představením „Jak pejsek s kočičkou vařili čokoládu“, které nás chvílemi zavedlo až do daleké Afriky a děti seznámilo s obchodem fair trade. V příběhu, kdy pejsek s kočičkou mají chuť na něco sladkého, rozhodnou se pro banány v čokoládě a zároveň se zamyslí odkud banány jsou, se na základě kouzelných převleků  dostanou do míst, kde se banánovníky a kakaovníky pěstují a dokonce jsou označené férovou značkou.

Následovaly vzdělávací aktivity o čokoládě, do kterých se děti vesele a se zájmem zapojily:

• příběh cesty od kakaových bobů k čokoládě
  • zpracování kakaových bobů
  • výroba čokolády s ochutnávkou
  • práce na plantáži (hra na spravedlivé dělení aneb férový obchod)

Děkujeme Městu Zruč nad Sázavou, které poskytlo dotaci na tuto akci.