Již po jedenácté probíhala v ZŠ a PŠ v Kostelci nad Černými lesy Ekokosteláda, které se zúčastnili i čtyři žáci naší školy. Letošní environmentální soutěž byla na téma „Stromy svobody“ a nesla se v duchu stého výročí vzniku Československé republiky. Proto se setkání všech soutěžících uskutečnilo na kosteleckém náměstí u památné lípy, kde nejprve proběhlo společné měření jejího kmene. Následovala soutěž v okolí školy, při které žáci sestavovali ze slov věty, třídili odpad, či poznávali stromy a jejich plody. Ve vědomostním klání zúročili naši žáci celoroční přípravu a v celkovém hodnocení šesti škol obsadili 1. místo. Domů všichni odjížděli spokojeni z krásného umístění a obohaceni o dojmy ze společného setkání se žáky ostatních škol.