4. – 8. 11. 2019 probíhal v celé naší škole projektový týden ZDRAVÍ.

A tak jsme i my - družináři - přispěli k danému tématu a svou činností ho podpořili.

Tentokrát jsme nevařili, ale ani netvořili. Kuchyňka bez kuchtíků, v dílnách ticho. Sešli jsme se ve třídě školní družiny. Po malé poradě a bez velkého rozmýšlení nás všechny oslovilo téma, které je aktuální celý školní rok, téma, které naše zdraví z veliké části určuje. Takže - Jdeme si správně umýt ruce a zopakovat si důležitou prevenci.

Ale ze všeho nejdříve jsme se usadili na židle a poslechli si zajímavé povídání paní vychovatelky. Dozvěděli jsme se kde všude na nás číhají bacily a jak se do našeho těla vlastně dostanou. Málokdo uvěřil, že jedním z nosičů jsou i naši zvířecí mazlíčci. A tak jsme chtěli vědět více a více, takže otázky a odpovědi vystřídala naše oblíbená beseda v kruhu na koberci. Naučné odpolední střídala praktická část, ve které jsme naplnili lavory teplou vodu a nanosili čisté ručníky. Proběhl malý „mýdlový kvíz“ – tuhé mýdlo, tekuté mýdlo, s vůní i bez a dokonce i domácí antibakteriální gel paní vychovatelky – to vše jsme na vlastní ruce vyzkoušeli. Ukázkové mytí a správnou techniku jsme zvládli, jedna z žákyň se ujala měření času a dohlížela na předepsanou délku mytí u všech spolužáků – min 20 vteřin bylo pro někoho málo, pro někoho mnoho, ale pro všechny z nás jistota stoprocentně čistých rukou. Pravidla s technikou mytí jsme si vyvěsili na nástěnku jako motivaci pro každý den.

Hodně čistého zdraví nám všem ŠD UJ