Tel.: 327 531 225  |   

 

Poslední  školní den jsme vyrazili z domova bez batohů, s deskami na vysvědčení  a kytičkou pro paní učitelku.

 30. červen nám žákům i družinářům  ukončil  školní  povinnosti a volnočasové aktivity, shrnul  celý perný rok. A teď je tu finále. Bylo namístě zhodnotit, jak se nám od září dařilo, co jsme zvládli a jaké zlepšení  v novém školním roce plánujeme. Družináři  vymýšleli strategie volnočasu a plánují více zahradničit a tančit, hlasovalo se dokonce o zážitkové  dny, které by zdravým pohybem doplňovaly využití času po výuce.

Paní kuchařky nám tento den připravily oblíbený oběd, takže ten kdo zůstal déle, si pochutnal na řízku a bramborové kaši.

 Třída školní družiny si poslední den užila dobrou zábavu, promítali jsme si naše oblíbené animované pohádky, pobyli na školní zahradě a pochutnali si na rybízu. Také  jsme se vyfotili s kamarády a paní učitelkou na památku. Ohlédli jsme se za letními dílničkami a 3D parníky si nachystali domů, pochlubíme se mamince a tatínkovi a dekorací si vyzdobíme třeba náš pokojík.

 Letními  prázdninami  jsme odstartovali  veřejné letní výstavky. Rozhodli jsme se pokračovat v  tematických přehlídkách naší tvořivé práce v městské knihovně  i  v obchodním středisku Krauer.  A tak poletují  prázdninovými  Janovicemi  motýli, kteří vznikali netradičními výtvarnými technikami  anebo   krabi z bodyartu vyhlíží svou pláž v oknech knihovny.  Během instalace  děl se nám dostalo nejedno pochválení od kolemjdoucích a to je víc než jednička a motivuje nás k dalším veřejným počinům v novém školním roce.

 Nakonec jsme ještě prázdninami vyzdobili nástěnku družinářů  a společnou koláž našich výtvarníků  vystavili na chodbě před třídami.

 A nyní už se netrpělivě vrhneme  do letních zážitků a nezapomeneme přitom  být na sebe opatrní.  Přejeme všem hezké  sluníčkové léto.

Školní družina UJ