Září je v plném proudu a ve třídě školní družiny  se  střídá  naučná zábava a zajímavé venkovní aktivity. Zdravým pohybem a pobytem v přírodě utužujeme své zdraví a kondici. Vyzkoušeli  jsme dokonce i nové dětské hřiště na sídlišti a měřili své síly a obratnost na překážkové ministěně.  Jako správní kamarádi  jsme si navzájem poradili v nesnázích  a zahnali obavy  z dosud nepoznaných atrakcí hřiště.

Poté  jsme věnovali  celý  týden školní zahradě a čas po výuce strávili v duchu tradice příslušné tomuto období kalendářního roku, podzimní sklizni neboli sklizňovým slavnostem. Obratně jsme pracovali s hráběmi  a s nadšením  plnili a řídili  zahradní  kolečko.  Názorně jsme si pojmenovali  ovocné stromy a jejich popadané plody v trávě třídili na kompost  či  do připraveného košíku. Nechybělo ochutnávání a vyhlášení nejhezčího jablka zahrady. Při odpočinku na lavičkách jsme se společnou besedou  dozvěděli, co se děje s natrhanými podzimními plody v bedýnkách a  kde a jak „přezimují“. Ocitli jsme se ve sklepě u nás v paneláku, v rodinném domě, ale i strašidelném sklepě hluboko pod domem naší prababičky. Nakonec jsme se odměnili veselou hrou s netradičními bublifuky. A tak se díky naší šikovnosti zahradou vznášely duhové bubliny nevšedních velikostí.

Venkovní prostory střídaly třídy naší školy a my se těšili na interaktivní zábavu. Cvičení na bystrost a paměť jsme si mohli vyzkoušet na interaktivní tabuli, zasoutěžili jsme  si  v jednotlivých  úkolech s obrázkovým pexesem, rozpoznávali jsme zvuky  přírody a  nakonec  jsme vymalovali černobílé šablony  zvířátek  a pohádkových bytostí.

Naše zážitky z vyplněného  volného  času  jsme  s radostí přenesli do výtvarných  dílniček a vyzdobili hotovými dílky nástěnku před třídou školní  družiny.  Tak takto jsme  poprvé “ zazářili“ v září.