Minigalerie KIC v našem městě zahájila březnovou výstavu ( 1. – 31. 3. 2022) kresleného humoru pana Stanislava Olta. A protože jsme se chtěli potěšit kulturním zážitkem i vtipem samotným, odstartovali jsme nový měsíc s  úsměvem ÚSMĚVEM.

Nejdříve jsme se tedy společně sešli ve třídě školní družiny, abychom poznali pana kreslíře a dozvěděli se o něm něco více. Zaposlouchali jsme se do čtení medailonku a vyprávění, kterým nás paní vychovatelka seznámila s autorem kreslených děl. Listovali jsme on line stránkami   humoristického magazínu Tapír a přečetli si o klubu kreslířů, kteří podporují humor a publikují zde svá díla. A protože je kresleného humoru mezi lidmi čím dál tím méně, podpořili jsme ho a vydali se v pondělí - 7. 3. 2022 do výstavních prostor minigalerie.

Před vstupem jsme si prohlédli uvítací plakát a zopakovali a pojmenovali si jeho náležitosti. Díla plná vtipu a úsměvných kreslených scének z aktuálního dění ve společnosti, ale i klasické policejní či rodinné momentky ze života nás pobavily. Pozorně jsme pročítali průvodní text každého obrázku, který dotvořil to správné kouzlo daného vtipu a my se srdečně zasmáli. Během návštěvy jsme nanečisto hlasovali pro 3 nejzajímavější a nejvtipnější obrázky a navzájem se zkoušeli z poznatků o životě pana kreslíře. Konec prohlídky  pak patřil návštěvní knize, do které jsme společně napsali vzkaz  a popsali naše pocity z kulturního zážitku. Cesta zpět do třídy školní družiny byla   plná nejen čerstvých zážitků, ale i inspirace na tvořivou činnost. Vymyslíme jeden kreslený školní vtip?