rucickaLogo školy vyjadřuje myšlenku soudržnosti a vzájemné pomoci žáků a pedagogů

Telefon: +420 327 531 225 / E-mail: zruc@zs-okruzni.cz

Nepřehlédněte

Termíny jarních prázdnin od školního roku 2016/2017 do školního roku 2021/2022

vyhláška č. 189/2014 Sb. - externí odkaz

Zřizovatel školy

 

Středočeský kraj
(právní forma kraj)
IČ 70 891 095
Zborovská 11, 150 21 Praha 5

Jelikož nám zbývá jen pár dní do začátku vánočních prázdnin, chtěli bychom se   ještě podělit o naše prosincové družinové zážitky.

Před návštěvou   ČERTA, MIKULÁŠE A ANDĚLA jsme se upřímně třásli, zachránily nás ale naše pečlivě naučené básničky, písničky a konečně i s chutí vyrobené podobizny všech třech příchozích. Nikdo nakonec v pytli na cestě do pekla neskončil.

Následovala družinová odpoledne, která byla a vlastně stále jsou oslavou a těšením se na nejkrásnější svátky v roce - VÁNOCE.

Vyrobili jsme nejrůznější podoby ozdob na vánoční stromeček a pak ozdoby i pekli. Pochlubili jsme se pestrými přáníčky, z nichž některé putovaly jako dárek místním organizacím. Lavice družiny jsme během celého měsíce zaplnili barevnými 3D vánočními stromky a andělíčky, ty čekají jako překvapení pro naše maminky a tatínky.

Tvořivé předvánoční odpoledne jsme pokaždé propojili karetními turnaji v prší, které se stávají bestsellerem naší party.

Neopomenuli jsme pohovořit v kruhu o vánočních tradicích a vysvětlili si jejich význam a historii. Některé jsme si i vyzkoušeli. Zpívání vánočních koled bylo také na jedničku.

Vše jsme poslední školní týden završili výrobou 11,5 m dlouhého papírového řetězu, kterým ještě dozdobíme školní stromeček.

Tak a teď už opravdu hurá naproti vánočním prázdninám a Novému roku.

Přejeme krásné Vánoce, bohatého Ježíška a do nového roku vkročte pravou nohou.