Dny plné radostných příprav, těšení a tajného očekávání jsou tu. Nejen maminky mají v tuto dobu ruce plné práce, úklidu a pečení dobrot, ale i my jsme po vyučování v jednom zábavném kole.

Nejprve jsme třídu družiny oblékli do svátečního kabátu a vyzdobili si ji výrobky se zimní náladou.

Okna pokryly sněhové vločky z papíru i zasněžený kostelík a na parapetech oken se sešli skládanky andílků, Mikuláše i čerta. Velkou pochvalu zasluhují chlapci z nejnižších ročníků, kteří se na výrobě papírové výzdoby podíleli. Jejich obavy z nejistého výsledku se  rozplynuly  po chvilce práce s pomocí a ostatní spolužáci  s údivem přihlíželi jejich činnosti.

Jedno z družinových odpolední patřilo andílkům. Navázali jsme totiž na projektový týden celé naší školy a aktivity i tvoření tomu přizpůsobili. Zajímavý byl živý anděl, který s námi strávil celý den od začátku vyučování až po odchod ze družiny. Hlavní roli měl náš spolužák a jeho srdečný zájem. Proto bychom chtěli tímto  ocenit jeho nadšení i smysl pro zodpovědnost. Zalistovali jsme také v pohádkových knihách a přečetli si andělskou pohádku, ale zhlédli jsme i jednu loutkovou, která nám zábavnou formou představila Mikuláše, čerta i anděla.

Naše školní jídelna nás i v této době plné omezení mile překvapila! U výdejního okénka stály pekelné čertice, anděl nám naléval čaj i mléko a staral se o nás po celou dobu oběda. Nakonec nás obdaroval sladkými adventními kalendáři a balíčky s ovocem.  Proto všichni najednou – moc děkujeme, andílku!

A protože každý z nás má v této předvánoční době  v hlavě vysněné dárky a tajná přání, rozhodli jsme se, že si v dílničkách vyrobíme originální vánoční balící papír, do kterého můžeme  zabalit maličkost třeba  pro svého kamaráda. Z brambor a vykrajovátek  na cukroví  jsme si s pomocí vyrobili razítka a pak už nás čekala zábavná práce. Velký arch balícího papíru  jsme potiskali tvary a obrázky spojené nejen s Vánocemi, ale i zimou. Po uschnutí budeme stříhat a určitě pyšně balit, protože takový v  obchodě zkrátka nekoupíme.

ŠD UJ