Konečně  jsme se mohli vrátit do školních lavic a s pokorou zamávat „koronaprázdninám“.

Přání lepších a zdravých dní společně s elánem do aktivit školních i mimoškolních  nás usadilo do tříd a nechalo zvědavě nakouknout za dveře školní družiny.

A protože jsme příchod jara oslavili z našich domovů a zahrádek, rozhodli jsme se vrátit čas a oslavu zopakovat se školní družinou.  Na uvítanou  jsme  uskutečnili jarní dílničky a tvořili veselé a barevné symboly jara. Díky recytvoření vznikaly tulipánové  záhonky, obrázky z tácků a papírových talířků i stojací kalendářové dekorace.  Společně jsme si povídali o tom, jakou podobu nastalé jaro vlastně má, jak vypadá zahrádka u babičky nebo například ta naše u školy. Bylo zajímavé slyšet rozdílné poznatky a  porovnávat  pohled náš a našeho  spolužáka. Někdo z nás čekal na první sněženky pro maminku do vázičky, druhý zase hlídal vracející se vlaštovky z Afriky a byli i tací, kteří se těší na jarní práce na své zahradě a na poli.

A abychom se se zimou  rozloučili dostatečně, vydali jsme se na jedno odpoledne na poznávací vycházku po okolí a na školní zahradu.

Jarní aktivity pokračovaly  ve školní družině po celý zbytek měsíce. Naši malí zahradníci nechali naklíčit pohanku i čočku. Se zájmem všichni průběžně pozorujeme jak tento proces „nového života“ probíhá a připravujeme se tímto na další aktivity a zpracování v kuchyňce. Náš nový zahradnický počin je sázení brambory do květináče. Pokus jak vidět kvést bramborovou nať a poznat bramboru „odmalička“,  je náš další zájem a zvědavost.

Radost z jarních dní, ale i skutečnost, že jsme koroňákům zase o velký kus dál, nás inspirovala k  uspořádání  výtvarné výstavy „Pro radost všem“. Z  uskutečněné  prázdninové soutěže jsme  využili díla a výtvarné nápady na téma jaro a  úsměv širokého okolí  našeho města  a našich rodičů, může nastat.

Okna městské knihovny jsme nazdobili barevnými obrázky a těšili se na reakce kolemjdoucích. I naší  školní jídelně  jsme výzdobou přispěli na nástěnku a zároveň tímto chtěli poděkovat, jak se o nás v dobách přísných opatření starala a stále stará.

Hezké jaro a úsměv na tváři přejí družináři UJ