Tel.: 327 531 225  |   

Uplynulý zimní měsíc následoval svého lednového brášku a tak jsme díky nezvykle teplému počasí a sluníčkovým dnům pokračovali nejen v tvorbě, dílničkách a aktivitách v herně, ale dokonce jsme si nejednou vyběhli na hřiště. „Oprášili jsme“ houpačky, prolézačky , mini horolezeckou stěnu a protáhli unavené svaly při kolektivních hrách. Inu : „Ve zdravém těle zdravý duch“.

Únorové odpolední procházky byly předmětem zájmu hned při ranním příchodu do školy. Jen těžko jsme se soustředili na vyučování, když nás paprsky tak krásně hřály přes okno třídy. Venkovní aktivity některé z žáků pobídly i k úklidu odpadků na hřišti a kolem něj, za což dostali velkou pochvalu a byli příkladem a pohnutkou k zamyšlení pro přítomné přihlížející .

Asi nejvíce jsme se „ohřáli“ v masopustních maskách. Karnevalové veselí se vydařilo, někteří z nás předvedli na parketu obdivuhodný talent a nadání, čímž vznikl super taneční rej masek a pohádkových postav. Výroba masek a karnevalových doplňků byla úspěšná, při besedování o lidové tradici vznikaly díky našim stálým šikulům podoby spidermana nebo kočičí královny. Třída družiny byla za pár dní plná „divadelního arsenálu“ a my mohli bez ostychu oslavit masopustní svátky .

Jako každý měsíc nesmíme zapomenout na naše mlsné jazýčky. Hledali jsme ve starých i nových kuchařkách pár receptů, které jsou chutné a zdravé současně. Podařilo se! Hlasováním to nakonec vyhrály sušenky z ovesných vloček, banánu a trochou hořké čokolády. Půlhodinový pobyt v kuchyňce i s pečením byl jednoduchým a praktickým návodem pro naše zapálené kuchaře a kuchařinky. Na plechu pak nestačily ani vychladnoutJ.

Zbylo nám pár odpolední, na která jsme si naplánovali výrobu pavoučků pro štěstí. Byli jsme nakonec rádi za „mužskou“ posilu z vyššího ročníku, protože práce na nich byl pěkně tvrdý oříšek, ale výsledek stál za to.

Svátek všech zamilovaných - Valentýn – jsme pro nás družináře „pasovali“ na den „Mám tě rád“.

Vytvořili jsme podoby srdíček z papíru a kartonu pro ty, které máme upřímně rádi. Maminky si odnesly krásné kousky a kamarádi zase krásný pocit, jak na ně druzí myslí. K tomu všemu jsme si zazpívali pár líbezných písniček a zasoutěžili si v hádankách.

Takže pro tento měsíc máme hotovo. V březnu opět nashledanou! 

Družináři z Janovic.