9. října má na celém světě svůj sváteční den POŠTA. A protože jsme si chtěli tento významný den připomenout, věnovali jsme jedno družinové odpoledne jen jí.

Na program plný zajímavých aktivit zakončených návštěvou pobočky České  pošty  jsme se velice těšili, bohužel ne všichni  se ho nakonec zúčastnili, dohnala nás velká rýma a kašel a donutila  velkou část  družinářů zůstat doma pod peřinou.

Odpoledne s poštou jsme tedy v  omezeném počtu zahájili nejdříve malou besedou ve třídě a povídali si např. o tom, jakou podobu budovy  České pošty u nás mají a jak to uvnitř vlastně vypadá. Popsali jsme si konkrétní přepážky  a vysvětlili, jaké služby nám mohou poskytnout.

Pokračovali jsme zábavou ve formě pošťáckého pexesa a vykreslením pošťáckých omalovánek. Navrhli jsme dokonce vlastní podobu poštovní známky  a  využili přitom netradiční výtvarné techniky. Naši malí zpěváci si pro potěšení zazpívali tematické lidové písničky a společně jsme si poté poslechli  Pošťáckou pohádku Karla Čapka jako čtenou nahrávku od Českého rozhlasu.

Vyzkoušeli jsme si zabalit  krabici jako balík a správně pojmenovat potřebné údaje, které musí titulní strana obsahovat. Naším domácím úkolem bylo donést pohlednici, kterou společně nadepíšeme a odešleme našim rodičům nebo kamarádovi. A tak jsme si nejprve představili adresy našich domovů, jména ulic, čísla popisná i konkrétní směrovací čísla. Pochvalu dostali ti, kteří znali svou adresu nazpaměť a byli příkladem pro ostatní, kteří to musí rozhodně dohnat. Paní vychovatelka představila  pestré druhy pohlednic a vysvětlila nám k jakým příležitostem jsou určené, kdy a komu se mohou poslat. Našli jsme pohlednice s několika podobami našeho města a vyhledali na nich budovu naší školy i nejdůležitější památky. Bylo zajímavé vidět vše z leteckého snímku a poznat vše pohledem jiným než tím ze země, na které stojíme.

Závěrem jsme se vydali na pobočku České pošty a u přepážky každý z nás poslal svůj  pohled rodičům nebo babičce s dědou. Od pracovnic pobočky jsme poté dostali sladkou odměnu  a  drobný dáreček v podobě přívěsku na klíče. Cestou domů  pak vznikl spontánní nápad a my po městě  hledali  poštovní schránky.