Lednový měsíc nás doslova zasypal sněhovou nadílkou. Cesta do školy, naše městečko a  vůbec  vše kolem  nás  se najednou proměnilo  a  všudypřítomná  bílá  peřina  nás nenechala klidnými.

Společně za družináře jsme si tedy navrhli plán výšlapu do okolí i bezpečných aktivit na sněhu a na dvě odpolední vyrazili do terénu.

Nejprve jsme prošli blízké okolí školy a naším úkolem bylo hledání „barevného“ sněhu. Co vše je běžně na chodnících a ulicích, co nám křupe pod nohama? To nám bílá vrstva sněhu nyní prozradila, byla to někdy smutná podívaná…od neukázněných majitelů psích mazlíčků, nepořádných kuřáků  až po obyčejný prach a špínu, který létá v ovzduší.

Po cestě jsme si názorně  ukázali na  barevné nádoby tříděného odpadu a správně je pojmenovali , stojany s “ wc sáčky „pro venčící pejsky  jsme také neminuli.

Zastavili jsme se v místním miniparku a zahráli si zimní vybíjenou. Sněhové koule nahradily míč a hra neměla konce. Pak už jsme se  těšili na školní zahradu a  doufali ve velkou bílou přikrývku, která bude stavebním  materiálem  pro naši hlavní činnost a zábavu. Stavění sněhuláků  mohlo začít a my měli radost. První místo obsadili všichni sněhoví páni, kreativita nebrala konce a malí  i velcí žáci pracovali  s velkým zájmem i nadšením.

Následovala, již v teple družinové třídy, malá beseda v kruhu, při které jsme zhodnotili naši venkovní zábavu a činnost. Budeme se těšit na dalšíJ

ŠD UJ