rucickaLogo školy vyjadřuje myšlenku soudržnosti a vzájemné pomoci žáků a pedagogů

Telefon: +420 327 531 225 / E-mail: zruc@zs-okruzni.cz

Zřizovatel školy

 

Středočeský kraj
(právní forma kraj)
IČ 70 891 095
Zborovská 11, 150 21 Praha 5

Termíny jarních prázdnin

  • 20. 2. - 26. 2. 2023
  • 26. 2. - 3. 3. 2024
  • 3. 3. - 9. 3. 2025
  • 9. 3. - 15. 3. 2026
  • 1. 2. - 7. 2. 2027
  • 14. 2. - 20. 2. 2028

Říjnový měsíc je u konce a my jsme plni zážitků a dojmů ze zajímavé činnosti a zábavy.

Příroda a naše oblíbená školní zahrada nám právě v tomto ročním  období  nabízí neskutečné poklady v podobě přírodnin  a pestrobarevných listů. Za bezchybného počasí plného teplých paprsků pozdního sluníčka jsme si užívali výšlapy do okolí školy i posezení na lavičce v parku. Školní zahrada se stala závodištěm i zápasnickým ringem.  Soutěžili jsme v jízdě obratnosti se zahradním kolečkem a měřili si síly v nakládání spadaných jablíček. Bojovka a hledání plodů ořešáku v hromadě listí byl tedy pěkný oříšek.:) A co teprve listová válka nebo pátračka?

Zdravý  pohyb  a venkovní aktivity vystřídala tvořivá činnost a kreativní dílničky třídy družiny.  Z bobulí, šípků a jeřabin, které jsme společně s našimi maminkami nasbírali, jsme navlékali náramky i korále.  Jako  opravdoví návrháři jsme promýšleli  barvu  i velikost jednotlivých dílků. Chlapci překvapili svým nadšením pro jemnou práci a s děvčaty utvořili bezvadný pracovní tým. Vznikaly nejen módní doplňky pro maminky, ale i závěsné dekorace do auta pro naše tatínky.

Pochutnali jsme si také na zelenině  a ovoci. Plodům podzimní zahrádky jsme věnovali projektový den a připomněli jsme si takto DEN KUCHAŘŮ, který připadl na 20. říjen 2022. Pracovali jsme s několika druhy škrabek a poznali kuchyňské pomocníky na loupání i krájení. Salát z mrkve a petržele chutnal všem a navíc byl inspirací  k  prevenci proti dnům plným kašle a rýmy. S kuchařskými zástěrami jsme zažili zábavné odpoledne a zábavnými úkoly se to opravdu jen hemžilo. Připravit veselou svačinu pro spolužáka byla  super výzva. Smailíky z toustového chleba, domácí pomazánky s vykrojenými tvary barevné zeleniny byly originálním nápadem. Přidali jsme  zvířátka a na hladině z listů salátu  plavaly  dokonce i  ryby. Návod na svačinku do školy byl na světě a naše maminky budou mít odhodlané pomocníky.

Pestrobarevnou zábavu říjnového měsíce jsme zakončili s plnými pusinkami a ochutnávkou svačinkových  dobrot. Těšíme se příště.

Janovičtí družináři