rucickaLogo školy vyjadřuje myšlenku soudržnosti a vzájemné pomoci žáků a pedagogů

Telefon: +420 327 531 225 / E-mail: zruc@zs-okruzni.cz

Zřizovatel školy

 

Středočeský kraj
(právní forma kraj)
IČ 70 891 095
Zborovská 11, 150 21 Praha 5

Termíny jarních prázdnin

  • 20. 2. - 26. 2. 2023
  • 26. 2. - 3. 3. 2024
  • 3. 3. - 9. 3. 2025
  • 9. 3. - 15. 3. 2026
  • 1. 2. - 7. 2. 2027
  • 14. 2. - 20. 2. 2028

Červnový měsíc a očekávané volno s dobrodružstvím prázdnin nás nenechává  v  klidu a zkouší naši pozornost ve školních  lavicích. Sluníčko láká na procházky do přírody a volá po venkovních aktivitách i zábavě. Pojďme se tedy bavit a zajímavou činností i vlastními nápady vyplnit volný čas školní družiny. Během školního  roku  nás  nejednou potěšilo, že starší spolužáci  s námi sdílí družinové nadšení a elán a tak jsme se těšili na společné aktivity i nyní.

Nejprve jsme si tedy slavnostně prostřeli stůl, vybrali ubrus i prostírání a děvčata natrhala na školní zahradě drobné luční květiny do vázy. Prázdninové těšení může začít!  Přenesli jsme se v myšlenkách na terasu hotelového domu či restaurace na pláži a stali se z nás dovolenkoví návštěvníci a turisté. Chtěli jsme si vychutnat horkou  čokoládu, ale i osvěžující ovocné limonády a objednávali jsme si od plně obsazeného stolu. Našleháme do čokolády mléko, je libo malinovou  nebo pomerančovou příchuť limonády? Pozorně jsme četli návody na přípravu  a za pomoci paní vychovatelky  dolévali  jednotlivé hrníčky a sklenky až po okraj  voňavými teplými  i osvěžujícími nápoji. Pro velké „LÉTOMILY“  jsme připravili kostky z ledu a procvičili si své dovednosti při používání formiček ve tvaru letního ovoce. Užili jsme si nevšední zábavu se stopkami a kuchyňskou minutkou u mrazáku. Pravému letnímu drinku u vody už chyběla jen barevné brčka a horké čokoládě pro změnu podšálek na odložení lžičky.  Prosluněnou třídu školní družiny  jsme na pár odpolední vyměnili za školní zahradu a pobyt v přírodě.

Bublifukovaná – tak se jmenoval  nápad nejmenších z nás. Vybaveni maxi bublifuky a náplní dle osvědčeného  přírodního receptu  jsme vyrazili na školní pozemek a  oslavili první letní den největší možnou bublinou, která se nám povede. Někteří z nás vymýšleli novou techniku foukání, trénovali  délku  výdechu a chvílemi jejich pohyb připomínal pochod mažoretek.  Právě mažoretková  hůlka  nám totiž  nápadně připomínala  bublifuk. Duhové bubliny létaly  vzduchem a budily dojem okázalé slavnosti. A jaké by to byly prázdniny bez výletu a spaní pod širým nebem? Postavíme si stan a všechny družináře a kamarády pasujeme na táborníky. Starší spolužáci zvolili vhodné místo a pustili se do kompletování  výletního  obydlí. Mladší z nás příležitostně pomáhali. Během práce  došlo i na trochu teorie, dozvěděli jsme se, jak správně  vybrat  svůj stan, jaké druhy vlastně existují a jak bychom se měli chovat při stanování. Všichni jsme nakonec přiložili ruku k dílu a stavba se podařila. Zbývá už jen  rozložit  deku a otevřít   si  oblíbenou knížku nebo si zahrát karty. Naše letní přípravka se povedla na výbornou.