rucickaLogo školy vyjadřuje myšlenku soudržnosti a vzájemné pomoci žáků a pedagogů

Telefon: +420 327 531 225 / E-mail: zruc@zs-okruzni.cz

Nepřehlédněte

Termíny jarních prázdnin od školního roku 2016/2017 do školního roku 2021/2022

vyhláška č. 189/2014 Sb. - externí odkaz

Zřizovatel školy

 

Středočeský kraj
(právní forma kraj)
IČ 70 891 095
Zborovská 11, 150 21 Praha 5

 

Ani jsme se nenadáli a máme tady prosinec a s ním nejkrásnější svátky v roce.

Abychom se naladili na sváteční atmosféru, šli jsme se podívat na zručský betlém. Jen škoda, že venku nebyl sníh, který by umocnil kouzlo adventu.

Začátek prosince bývá v režii čertů, a proto jsme si i my v naší družině vyrobili čertíky. Někdo tvořil zápich čerta, jiný čerta maloval a většina z nás si vyrobila čerta z papírové ruličky.

A pak přišla chvíle, kdy jsme si vybrali vánoční básničky na školní besídku. Za poslechu vánočních koled jsme vyráběli sněhové vločky, sněhuláky z vaty a tvořili zimní krajinu. V posledním týdnu před Vánoci jsme si napekli vánoční cukroví. Na to jsme se opravdu těšili. Každý z nás si vyzkoušel rozválet těsto a poté s pomocí vykrajovátek vytvořil tvary vánočního cukroví. Nutno dodat, že zvítězil tvar kočičky. Ti zručnější pomohli dát plech do trouby a všichni jsme hlídali, abychom si naše „družinové“ cukroví nespálili. Po vychladnutí jsme ještě pomazali marmeládou a nemohli se dočkat, až ochutnáme. Mezitím jsme umyli nádobí a snažili se školní kuchyňku vrátit do původního stavu, abychom paní školnici nepřidělali práci s úklidem. A co jsme si upekli, jsme si i snědli. Spravedlivě jsme si rozdělili napečené cukroví a každý si odnesl do své rodiny trochu těch letošních školních Vánoc.