rucickaLogo školy vyjadřuje myšlenku soudržnosti a vzájemné pomoci žáků a pedagogů

Telefon: +420 327 531 225 / E-mail: zruc@zs-okruzni.cz

Zřizovatel školy

 

Středočeský kraj
(právní forma kraj)
IČ 70 891 095
Zborovská 11, 150 21 Praha 5

Termíny jarních prázdnin

  • 20. 2. - 26. 2. 2023
  • 26. 2. - 3. 3. 2024
  • 3. 3. - 9. 3. 2025
  • 9. 3. - 15. 3. 2026
  • 1. 2. - 7. 2. 2027
  • 14. 2. - 20. 2. 2028

Předposlední zimní měsíc máme za sebou. Na zajímavou a naučnou zábavu po konci vyučování jsme již pravidelně natěšeni a máme radost z plánovaných aktivit, s jejichž přípravami spontánně a s chutí pomáháme. I když nám sněhová nadílka a nízké venkovní teploty nedovolily sundat čepice, šály a rukavice, užili jsme si krátké procházky po dobrém obědě i motivační rozcvičky. Kakao a horká čokoláda, které jsme si vždy společně připravili, byly nakonec sladká a především hřejivá tečka za odpoledními aktivitami.

Jako každý rok v tuto dobu bedlivě sledujeme ptačí kamarády a do našich krmítek pravidelně sypeme namíchanou směs zobání. A protože chceme pomáhat ještě více, momentálním nápadem přibyly jednoho tvořivého odpoledne „ závěsné ptačí misky“. V sádle zpracovaná slunečnicová semínka, mák a rozdrcené vlašské oříšky v zavěšeném  kelímku z kartonu, to byl ten správný oběd pro hladové zpěváčky.  Poté při odpočinku a poslechu pohádkového příběhu jsme měli nevšední podívanou, malí okřídlení návštěvníci se objevili u krmítek a s ostychem poskakovali po parapetu.

Na pomoc zvířecím kamarádům v lese jsme také mysleli. Vyzbrojeni taškami plnými nasbíraných kaštanů z podzimních procházek  jsme vyrazili za naše město. Polní cesta plná bláta a sněhu nás neodradila. S úsměvem na tváři jsme se tedy vydali nakrmit  srnky nebo divočáky?  Povídali jsme si o celých srnčích rodinkách, které můžeme vidět za bílého dne a proč a kam se vydávají napříč silnicí. Připomněli jsme si také správné řešení situace a chování při náhodném setkání s bachyní a selátky. A  soutěží  o bystré oko jsme v místech s čistým sněhem  hledali  a rozpoznávali stopy. Srnčí kopýtka, ale i psí tlapky jsme odhalili velmi dobře.

Lednová  dobrodružství  školní družiny jsme zakončili s příjemným pocitem poskytnuté pomoci  a  s myšlenkou pro dobrou věc.  Vyprázdněné tašky jsme složili zpět do poličky a již promýšleli návrat na místo činu. Budou hromádky s našimi kaštany na poli u lesa už pryč? A ptačí krmítka? Ty budeme strážit a  doplňovat  i nadále. Pojďme tedy naproti poslednímu zimnímu měsíci.