Školní družina v Uhlířských  Janovicích  posílá  krásný prázdninový pozdrav všem svým malým i velkým zahrádkářům  a zároveň  by  se  ráda pochlubila vydařeným pěstitelským úspěchem a výsledkem společné práce a zájmu.

Pochlubme se nejen našim rodičům, potěšme se pohledem díky  časosběrné fotodokumentaci  a  sdílejme příběh  SLUNEČNICE  TRPASLIČÍ  od semínka v květináči za oknem  školní  družiny po vzrostlé květiny s nádhernými květy na školním záhonu.

A jak to tedy vlastně bylo?  3. květen 2022, tak právě v tento den jsme na počest oslavy svátečního dne (DEN SLUNCE)  zaseli semínka „trpaslíků“. Květináčky dostaly  své  stálé místo  na  parapetech oken naší třídy a my jim  dopřávali  potřebné  teplo a  vystavovali  je slunečním paprskům.  Pravidelnou péčí a starostlivostí  jsme  zanedlouho  třídili a přesazovali  jednotlivé  malé rostlinky, tentokrát   byly  naše květináčky skleněné a my je  ozdobili  štítkem s naším jménem. Patrik, Dušánek, Anička  a  další. Rostlinky snad  každým  dnem měnily svou podobu a my je  kontrolovali  se zvědavostí  i během přestávek mezi vyučováním. Necelý měsíc si naši „trpaslíci“ užívali péči uvnitř třídy školní družiny.  2. červen   pak již patřil zahradě a velkému stěhování.  Vypleté  záhonky  se  zaplnily  a my se  dále starali, pečlivě zalévali   a porovnávali  jejich velikost a růst  s popisem a obrázkovým  návodem  v pěstitelské  příručce. S vysvědčením v ruce jsme se ovšem se školní  zahradou  všichni nerozloučili. Místní  i o letních prázdninách pomáhali se zaléváním a hlídali očekávané květy.  Na konci července se nám  konečně   naskytl  nádherný  pohled!  První žlutě rozzářené květy, které vzhlíží směrem ke sluníčku!  A v srpnu se přidají jistě další!

Tak tedy, krásnou podívanou  a hezké prázdninové dny přeje ŠD UJ