Celoroční  tematický projekt ve školní družině, kterému jsme dali příhodný název „Pokusíme se“, se konečně  dostal po zářijových aktivitách na řadu.

Připravovali jsme se poctivě a předem  pátrali v knihách  a  starších časopisech, abychom narazili na něco  opravdu  zajímavého. Při společném povídání  jsme zavzpomínali  na zakázané objevování        u nás doma a nejvíce  o prázdninách.  A tak jsme nakonec  přišli  na pestré návody a nápady, které zkrátka musíme vyzkoušet.

V našem seznamu s pokusy mají hlavní roli barvy, ale takové čarování s magnety  nebo tajuplná kuchyně nás během roku rozhodně nemine.  Dle možností a aktuálního rozvržení aktivit jsme si  slíbili, že pokus, nápad či kouzlo uskutečníme vždy každý měsíc.  Zaznamenáme ho a na konci školního roku vybereme ten NEJ.

S nadšením a očekáváním jsme se tedy po dvě odpolední vrhli do experimentování.

Bludiště z kartonu jsme využili na magnetické honičky – jeden magnet  vespodu kartonu, druhý  na hrací ploše bludiště. Síla přitažlivosti magnetů je  obdivuhodná  a odpudivá síla nás pobavila, magnety dokonce skákaly na místě a dělaly přemety.

Barevný pokus byl pro výtvarníky velkou podívanou. Krabička lentilek, talířek a voda. Každý si prostřel na svém místě u stolu a postupoval  podle napsaného návodu, který jsme si vyhledali. Vznikaly nám výstavní  výtvarné práce, ačkoliv  jsme nemalovali ani nekreslili.

Už teď se těšíme a sepisujeme seznam pomůcek na  pokusy  v příštím měsíci.

ŠD UJ