Tel.: 327 531 225  |   

Druhý podzimní měsíc jsme přivítali s úsměvem. Ve středu 5. 10. jsme zvesela zasedli ke stolu a každý po svém vyjádřili úsměv na tváři, abychom oslavili Mezinárodní den úsměvu. Ten jsme posléze přenesli i na papír, kde si každý vyrobil svého panáčka usměváčka.

A protože nejen měsíc září září barvami, měsíc říjen nemůže zůstat pozadu. Z krásně zbarvených listů patřilo k dalším říjnovým činnostem barevné podzimní tvoření právě z nich. Nejprve jsme si vytvořili šablonu ježka, kterou jsme následně polepili lipovými lístečky. Ale tak jako umí udělat radost listí v podobě barevného podzimního tvoření, tak umí udělat starosti v podobě listím zapadané školní zahrady. Pokud je ho víc než dost, je potřeba vyndat kárku, hrábě, dvě ruce, ale hlavně chuť k práci a jít na to. Sladká odměna od paní školnice stojí za to.

I ŠD se zapojila do projektového týdne zdravá strava. Nejprve jsme si vytvořili koláž ze zdravých i nezdravých potravin. Následně jsme ochutnali něco ze zdravých potravin a nakonec navštívili místní obchod.

DÝŇOVÁNÍ patří k našim nejoblíbenějším činnostem. Netrpělivě jsme vyhlíželi okamžik zralých dýní. Každý z nás si přinesl tu svoji a koncert ve vydlabávání mohl začít. Tvořili jsme dýňové obličeje podle svých představ a pak již nic nebránilo tomu, abychom si každý svého „dýňáka“ odnesl s troškou veselé podzimní nálady domů.