Když se řekne prosinec, většina z nás se těší na příchod nejkrásnějších svátků v roce. A proto i my jsme se hned od začátku prosince ladili na vánoční atmosféru poslechem vánočních koled a četbou vánočních příběhů. Každý z nás si také vybral svou básničku na vánoční besídku. Abychom si ještě více umocnili atmosféru Vánoc, šli jsme se podívat jako každoročně na zručský betlém do zručského dvora, kde jsme si pověděli něco málo o historii a tradicích Vánoc. Dále jsme se podívali na krásně nazdobený vánoční stromeček ve zručském parku a nemohli jsme opomenout zajít se podívat na vánoční výstavu na poštu, kde jsme obdivovali výrobky dětí z mateřské školy.

Nastal čas vánoční. Obchody sice nabízejí spoustu krásných dekorací, ale určitě budeme mít větší radost z dekorací, které si vyrobíme sami vlastníma (snad i šikovnýma) rukama. A tak jsme si postupně vyrobili krásné čertíky, sněhuláky, vánoční svícínky, vánoční věnec na stůl i dveře a tím si vánočně vyzdobili místnost ŠD. Protože jsme čekali návštěvu babiček z domova Centrin, nezapomněli jsme ani na venkovní výzdobu do truhlíků kolem školy.

K zimnímu období patří neodmyslitelně chladné počasí a jako bonus napadaný sníh. A to se letos opravdu povedlo. Netrpělivě jsme sledovali předpověď počasí a dočkali se. Teple oblečeni jsme vyrazili na malý kopeček u naší školy, kde jsme si užili zimních hrátek na sněhu. Bobování, soutěž o uválení největší sněhové koule a pořádná koulovačka byly náplně našich několika dní.

Ale protože nemyslíme jen na sebe, ale i na zvířátka a ptáčky, kterým se v tomto ročním období hůře shání potrava, sypání slunečnicových semínek do krmítka na školní zahradě se stalo naší každodenní činností.

Plni očekávání a těšení jsme se všichni rozešli do svých domovů, očekávat toho svého Ježíška.