Za první lednovou zábavou školní družiny v Uhlířských Janovicích jsme se vypravili na školní zahradu. Nezvykle teplé počasí a sluneční paprsky nám otevřely dvě krásné odpoledne, kterými jsme přivítali příchod nového roku. Vyprávěním jsme popsali vánoční oslavy naší rodiny, připomněli si zajímavé okamžiky ze Štědrého dne a pochlubili se kamarádům vybranými dárky z Ježíškovy nadílky přímo ve třídě. Nechyběly veselé fotografie a pózování s novým tričkem  či  zvířátkovými  ponožkami. I auta na ovládání měla svou přehlídku. S opatrností jsme si  je  navzájem půjčili i vyzkoušeli. Vzpomínali jsme na starý kalendářní rok ve družině a zasmáli se nad otevřenou kronikou fotogalerie.  Zábavné posezení uprostřed prosluněné lednové zahrady jsme si zpestřili zdravým  pohybem a  kolektivními  hrami. Na závěr si každý z nás zapálil svou prskavku a barevným  konfetovým ohňostrojem jsme společně odstartovali družinový rok s číslem 2023.

Kašpar, Melichar a Baltazar nám dali záminku k tvořivým dílničkám. I ti nejmladší z nás si vyrobili královské koruny z kartonu.  Vykreslili je diamanty a pak hrdě nosili při zkouškách na malé představení pro spolužáky.

Zazpívali jsme si koledy a hráli na rytmické hudební nástroje. Vybrané pohybové hry zkoušely naši zdatnost a my s korunou na hlavě zdolávali opičí dráhu nebo svítili jako kometa.

Při odpočinku v křesle jsme se zaposlouchali do čteného příběhu z dávné historie a putovali v čase jako mudrci z Východu. Ve výtvarné chvilce jsme pak netradičními  technikami  ztvárnili jejich podobu a dílka si vystavili u vchodu do budovy školy.

Tak pojďme tedy společně do nového roku a těšit se další zajímavou  zábavou třídy školní družiny.