rucickaLogo školy vyjadřuje myšlenku soudržnosti a vzájemné pomoci žáků a pedagogů

Telefon: +420 327 531 225 / E-mail: zruc@zs-okruzni.cz

Zřizovatel školy

 

Středočeský kraj
(právní forma kraj)
IČ 70 891 095
Zborovská 11, 150 21 Praha 5

Termíny jarních prázdnin

  • 20. 2. - 26. 2. 2023
  • 26. 2. - 3. 3. 2024
  • 3. 3. - 9. 3. 2025
  • 9. 3. - 15. 3. 2026
  • 1. 2. - 7. 2. 2027
  • 14. 2. - 20. 2. 2028

 

S nápady na letní činnosti se doslova roztrhl pytel.   A tak jsme se natěšeni  pestrým programem pustili do posledních dvou červnových týdnů školní družiny.

 

Vše odstartovaly výtvarné dílničky a netradiční výtvarné techniky spolu s recytvořením. Letní motivy a dovolenkové pohledy  s mořskou  hladinou i plachetnicemi nebo podmořský svět a pestrobarevná rybí hejna. Kulaté papírové talíře daly vzniknout výstavním dílkům, technika bodyartu oživila  klauna očkatého v akváriu a skládaní 3D krabi se procházeli v písku na pláži. Veřejná výstavka v městské knihovně i u známých obchodníků města byla naším cílem a dodala práci ten správný nádech zodpovědné zábavy.

 

Pro zdravý pohyb i chvíle odpočinku jsme poté vyrazili na školní zahradu. Rádi hrajeme kolektivní hry, ale naučili jsme se také odpočívat na dece v trávě a číst si z oblíbené knihy i zájmového časopisu.  A právě v tento čas jsme se navíc zaměřili na úrodu červeného rybízu, kterého se opravdu urodilo. Rozdělili jsme si přípravné práce a s mlsnými jazýčky naplánovali pečení letního ovocného koláče.

 

Sběr plodů patřil děvčatům a cvičnou kuchyňku poté ovládli i chlapci, kteří bezvadně pracovali s ručním šlehačem. Správný postup prací a střídání stráží u sporáku při samotném pečení se nám vyplatily. Voňavé odpoledne jsme si opravdu vychutnali a připravili jsme malou ochutnávku i pro naše rodiče. Jedna pochvala střídala druhou a my byli moc rádi a pyšní.

 

Posíleni sladkou energií a hřejivým pocitem z pochvaly za odvedenou práci jsme se vydali vyzdobit naše město a přispět výtvarnou činností a nápady k prázdninové náladě nejen místních obyvatel. Městskou knihovnu a její okna jsme rozsvítili slunečními paprsky, obchodní středisko Krauer se stalo pro změnu přehlídkou podmořského světa. Nakonec jsme našim vystavovatelům předali jako poděkování a pro radost z nadcházejících dovolenkových dnů vyrobené dárky – motýlka se sladkým překvapením. Je libo lentilky, hroznový cukr nebo oříšky v čokoládě?  S dárečky jsme pokračovali  a nezapomněli ani na naši školní jídelnu a paní kuchařky, které nám dělají každý den pomyšlení a svým milým přístupem jsou jedinečné v širém okolí. Jejich  dárkové motýlky jsme příhodně naplnili fazolemi adzuki a semínky.

 

Poslední družinové odpoledne  patřilo zpěvu  i poslechu oblíbených písní a oblíbené hračce, hře, ale i předmětu. Z domova jsme si tedy přinesli plyšové zvířátko na lepší usínání, hrníček, do kterého si každé ráno připravujeme kakao, chlapci nám předvedli závodní angličáky i postavičky vojáků  a popsali detaily závodů a soubojů s kamarádem. Dozvěděli jsme se i podrobnosti o historii oblíbeného  módního  doplňku jedné z děvčat, látková kabelka po babičce byla plná hezkých vzpomínek.

 

A nyní už nám zbývá popřát všem krásné a bezpečné prázdniny  a co nejvíce úsměvu a sluníčka!