Přestože je zručská družina plná samých kluků, pustili jsme se s v pátek 25. června plnou vervou do vaření krupicové kaše. Abychom umocnili naše kulinářské umění, jako kulisu jsme si dopřáli poslech písně ,,VAŘILI JSME KAŠI“ od Jiřího Helekala.

A pak už nastal samotný kuchařský koncert. Rozdělili jsme si úkoly: někdo připravil vhodný hrnec, do kterého nalil mléko a přidal správný počet lžic krupičky, další umyl jahody a třešně, jiný zas netrpělivě čekal, až začne krájet jahody. Nejtěžší úkol nastal při vaření mléka a jeho míchání, ale jelikož jsme kluci šikovní, vše dopadlo na výbornou. Uvařenou kaši jsme si nazdobili připraveným ovocem. I přestože jsme byli po obědě, všechna kaše během chvilky zmizela. Po hostině jsme umyli nádobí a slíbili si, že si po prázdninách opět něco dobrého uvaříme.