Naše janovická parta školní družiny s malým zpožděním ( způsobeným virozami a nachlazením) oslavila   Mezinárodní den pozdravů. Ten letošní vyšel na středu 21.11.2018.

Začali jsme krátkým výkladem zásad slušného chování, učili se správně podávat ruku a zahráli si několik situačních scének.

Vyzkoušeli jsme si originální a pro nás neznámé pozdravy lidí ze všech koutů světa. Nejvíce nás rozesmálo „vyplazování jazyka“ namísto pozdravu z Tibetu anebo čínské pozdravení „ bosými chodidly“.

Oslavu jsme doplnili výrobou papírových vlaštovek, na které jsme psali a lepili vzkazy.

A obraz z pytloviny naši „kreativci“ vymalovali podobou svých vlastních a každodenních zdravic.

Ze dvou zábavných odpolední jsme nakonec odcházeli s rozloučením eskymáků a třeli si nos o nosJ.

Vzpomínka na mezinárodní den pozdravů byla zajímavá a díky ní jsme zase o něco chytřejší.