rucickaLogo školy vyjadřuje myšlenku soudržnosti a vzájemné pomoci žáků a pedagogů

Telefon: +420 327 531 225 / E-mail: zruc@zs-okruzni.cz

Nepřehlédněte

Termíny jarních prázdnin od školního roku 2016/2017 do školního roku 2021/2022

vyhláška č. 189/2014 Sb. - externí odkaz

Zřizovatel školy

 

Středočeský kraj
(právní forma kraj)
IČ 70 891 095
Zborovská 11, 150 21 Praha 5

Leden za kamna vlezem … i my jsme ve stopě tradice zůstali také tam….za kamny družinovými a nejen jsme tvořili a hrou se učili.

Celý měsíc si paní zima pěkně hrála a zkoušela nás. A tak jeden den svítilo sluníčko, pak jsme měli „zimní jaro“ a my si sundavali čepice, řádili na hřišti a lebedili si na odpolední procházce. A nakonec napadly metrové závěje sněhu, aby je pravidelně o víkendech rozpustil „skorojarní“ déšť. Ale to už je námět na román z tajů přírody, proto se raději vrátíme do lavic školní družiny.

V hlavičkách nám ještě doznívají Vánoce, dny volna a radost z dárků od Ježíška, proto jsme si vyčlenili pár družinových odpolední na vánoční vyprávění v kroužku na koberci a dokonce si některé dárky i donesli a navzájem je obdivovali.

A tak jsme u zážitků a vzpomínek zůstali i v dílničkách, krásně se nám tvořilo a šlo nám vše od ruky – malým i velkým. Třída družiny se přeměnila na továrnu oslav zimy a zimní přírody, vyráběli jsme a povídali si a povídali si a vyráběli.

Tančící sněhuláci, tučňáci z obalů na vajíčka a sněhoví kamarádi z odličovacích tamponků už zdobí nástěnku školy i vchodový prostor. „Mačkáme se“ společně s výtvory ostatních tříd na výstavní šňůrce před vchodem do školy a chlubíme se všichni dohromady místní veřejnosti i náhodným procházejícím.

Zasněženou krajinku jsme zvěčnili do sněžítka a na světě byly krásné dárečky nejen pro naše rodiče, ale i pro naše paní učitelky. Odměnou nám byl jejich úsměv na tváři a pochvala.

Nezapomněli jsme na zvířátka a hlavně na ptáčky, kteří v zimě potřebují lidskou pomoc. Na balkon a okno družiny jsme jim připravili krmítka – mimojiné také vyrobené spolužáky ve školních dílnách .Do nich jsme „naservírovali“ taštičky plné zrníček a všeho dobrého pro jejich zobáčky a sílu. Vše jsme vyrobili podle tajného receptu a dali do formiček. Takže: dobré zobání, přejeme! -:)

Marně jsme hledali u krmítek, ale i na procházce sýkorky a kosáky zpěváky. A tak jsme se rozhodli nějaké vyrobit pro radost a potěšení…třeba brzy přiletí? Stačil nám dřevěný kolíček, dřevěné odřezky a větvičky natrhané při jedné z procházek z oběda.

Prázdná bříška ptáčků jsme tedy už obstarali a tak tu ještě zbývají ty naše. Navíc jsme besedili na téma vitamínů a předcházení nemocí z nachlazení a tolik opakované epidemie chřipky. Názorně jsme si zopakovali správný postup mytí rukou a vysvětlili si, jak je to s kýcháním v kolektivu.

A co ty naše bříška? Kuchyňka se celý měsíc měla k světu. Vaření pro naše zdraví se dařilo a kuchtíci byli úžasní. Ovocná buchta se želé se připravovala pro velkou oblibu a chuť třikrát. Naše zoubky si mohly bez ostychu pochutnat na domácích gumových medvídcích a třešničkou na dortu (v den rozdávání pololetního vysvědčení) byla vitamínová bomba - pomazánka z řeřichy, kterou si pěstujeme ve třídě celoročně.

Pestré podoby zimy budou v dílničkách pokračovat i v únoru a my se pomalu těšíme na masopustní karneval…..ale už dost, zase příště!

Hezké zimní dny přejí družináři z Janovic