Naše maminky

Na prvním místě byly tentokrát naše maminky, které měly sváteční den druhou květnovou neděli.

Chtěli jsme jim tedy popřát vyrobeným dárečkem a přáním. Při jedné z odpoledních činností jsme vzali jehlu, bavlnku a vyšívali srdíčka od srdce. Besedou a společným vyprávěním v kruhu jsme si prozradili, co vše pro nás maminka znamená. Zazpívali si písničky o maminkách a přečetli i pár básniček. Někteří z nás dokonce přidali vtipné historky ze svého  deníčku, takže jsme měli ten den o úsměv na tváři opravdu postaráno.

Zvířátka a mláďátka

Zvířátka a mláďátka byla tématem vlastně po celý měsíc. Naše pozornost a zájem patřily nejen těm, kteří žijí u nás v ČR, ale i těm cizokrajným a dokonce jsme se v encyklopedii pročetli až do doby pravěké – k dinosaurům. Podnikli jsme několik mini výšlapů a odpoledních vycházek po blízkém okolí školy, pozorovali kolem létající hmyzáčky a prozkoumali život v trávě. Ve třídě jsme si poté zahráli kvízy o zvířátkách a jejich obydlí, zahádali si zvířecí hádanky a zasmáli se zvířecím vtipům, které jsme si vyhledali v knížkách a časopisech. Nejvíce nás zaujala naučná hra s reálnými fotografiemi a textovými štítky,které jsme museli správně přiřadit. Zvířátkování jsme završili velkým tvořením a výrobou veselých triček na nadcházející léto. Vyzkoušeli jsme několik technik malování, obtisku a barvení látky. Originální oděv byl na světě a my ho hrdě vezli domů.

Sladká kuchyňka

Velké oblibě se těší družinové kuchtění, které nesmí chybět v žádném měsíčním programu. A tak jsme i tentokrát „ sladce napekli“ . Muffiny dokonce dvakrát, perník byl tentokrát s kokosem a premiérou byl bezlepkový tvarohovojablečný koláč. Chutnali i naše maminky a tatínkové a dostali jsme od nich velkou pochvalu.

A protože nás čeká poslední školní měsíc, neloučíme se na dlouho a budeme se brzy těšit.

Družináři Uhlířské Janovice