Než se třída naší družiny zcela ponoří do vánočních příprav a těšení se na Ježíška, chtěli bychom se pochlubit trochou pestré a zajímavé zábavy.

Obyčejné listování kutilskými časopisy, ale i prohlížení tematických příloh denních novin, nás již minulý školní rok hodně bavilo a zaujalo. A výsledkem pak byly prima nápady na činnosti od kuchyňky až po pracovní dílničky. Tento rok tedy pokračujeme.

Nejprve se z nás stali umělci – malíři, kteří z vymalovaných předloh oblíbených zvířátek vytvořili obrázky. Podoby kočiček a pejsků jsme zarámovali nám oblíbenou „recyvýrobou“ do větviček z procházky anebo dřevěných míchátek na čaj. A takto originálně jsem mohli vyzdobit jeden ze společných prostor před třídami. S pověšením pomáhali starší spolužáci, máme v nich zastání a vždy ochotně přijdou nám menším na pomoc.

Recept na výrobu domácí modelíny byl v pořadí. Samotná příprava a míchání surovin byl zážitek. Někteří z nás se nemohli nabažit vůně vlasového kondicionéru a ti druzí odhodili vařečku a míchali hebké těsto rukama. Společně jsme pak vykrajovali písmena abecedy a sestavovali barevná a voňavá jména svých spolužáků.

I v naší kuchyňce bylo živo - rýmovník „družinový“, bylinka v květináči na okně, opět povyrostla.

Probrali jsme se tedy lístky a některé ostříhali, omyli a natrhali na kousky do čajové konvice. Pak už jen zalili horkou vodou a s medem, cukrem i bez jsme si připravili voňavý zdravý čaj, který nestačil ani vychladnout.

Loučíme se s listopadem a půjdeme přivítat vánoční prosinec.

ŠD UJ