rucickaLogo školy vyjadřuje myšlenku soudržnosti a vzájemné pomoci žáků a pedagogů

Telefon: +420 327 531 225 / E-mail: zruc@zs-okruzni.cz

Nepřehlédněte

Termíny jarních prázdnin od školního roku 2016/2017 do školního roku 2021/2022

vyhláška č. 189/2014 Sb. - externí odkaz

Zřizovatel školy

 

Středočeský kraj
(právní forma kraj)
IČ 70 891 095
Zborovská 11, 150 21 Praha 5

Během celého měsíce září probíhá v minigalerii  Kulturního informačního centra (KIC) v Uhlířských Janovicích výstava místního malíře Davida Ottla s názvem  „ Uhlířské Janovice v obrazech“.

Neváhali jsme a šli si naše město prohlédnout na plátno v kulturním prostředí. Podoby města s jeho historickými přednostmi – kostelem sv. Aloise a kostelem sv. Jiljí, ale i novodobou asfaltovou  silnici  s příjezdem na náměstí, jsme mohli vidět v odlišných ročních obdobích. Se zájmem jsme si ukazovali na detaily propracované např. v podobě dopravních značek či směrovek. Objevili jsme dokonce stejný pohled útulné uličky za denního světla i za svitu měsíce v úplné tmě.

Při procházení výstavkou jsme si společně připomněli naše zážitky z hudebních vystoupení minulých let. Oba kostely byly dějištěm našich tematických představení pro veřejnost. Družinové odpolední vycházky se pro změnu promítly do některých obrazů uliček a zachycených míst ve městě.

Ukázali jsme si, kde na obraze, díle umělce, hledat jeho podpis a co znamená číslice hned pod ním. Také jsme se zamysleli nad velikostí vytvořených děl a řekli si, jak velké nebo naopak malé bychom mohli obrázky vytvořit.

Závěrem u východu z galerie nás čekal stolek s návštěvní knihou. Společně jsme složili a napsali vzkaz se zdravicí pro pana malíře a se zájmem si prohlédli některá hodnocení před námi.

Děkujeme za uměleckou podívanou a zajímavé poznání  a budeme se těšit na další plánované aktivity minigalerie.