Tel.: 327 531 225  |   

Červnový  měsíc  nám zpátky přivolal sluneční paprsky a my už netrpělivě  očekáváme to pravé léto.

A protože jsme si tento školní rok venkovní aktivity opravdu moc neužili, máme nyní s radostí napilno.

Mezinárodní den dětí vše odstartoval. Náš svátek jsme si řádně užili, nejprve se všemi třídami  společným zážitkovým dopolednem a my družináři jsme pokračovali  venkovními  aktivitami ještě  ve volnočase.  Vznikaly  veselé obrázky z barevné křídy přímo na chodníku před budovou školy. Došlo i na zábavné vyprávění a vzpomínání historek, u kterých jsme se srdečně nasmáli. Nakonec jsme si  vyzkoušeli  zahrát deskové hry na rozložených piknikových dekách ve stínu stromů školní zahrady. Byl to krásný sváteční den!

A co školní zahrada? Naši malí zahradníci poctivě  zalévají  a opatrují  největší a  zároveň premiérový zahradnický  počin družiny – brázdičku zasazených brambor. Na školní záhon jsme ještě společně vyseli  semínka  voňavého kopru. Velice nás baví a zajímá pozorovat  skutečnost, jak hlína, voda, sluníčko a naše péče  mění  semínka  v dospělou rostlinu a plod.

K nastávajícímu létu a prázdninovému volnu patří bosé nohy. A tak jsme naše bačkory, pantofle a ponožky odložili stranou a vrhli se do netradiční výtvarky – malovali jsme papoušky na pustém ostrově otiskem svých chodidel. Zábava a smích na sebe nenechaly dlouho čekat, protože umýt prsty a paty od barev byl pro některé z nás bojový úkol. Krabi v písku na pláži tentokrát malované otiskem našich rukou,  završili tvořivé odpolední s BODYARTEM.

A protože se celý školní rok snažíme správně třídit odpad, poznáváme nejrůznější druhy obalových materiálů a oblíbili jsme si recytvoření , připravili jsme  krabičky od papírových kapesníků a  nechali pracovat naši fantazii. Domů jsme si poté odnášeli podoby příšerek, duchů, ale i  virů koroňáků a nočních strážců našich pokojíků. Činnost plná představivosti se vydařila.

A nyní se ještě společně vrhneme do posledních dvou týdnů školního roku a volnočasových aktivit školní družiny.