Společně s lidmi po celém světě jsme si i my připomněli významný den, který připadl na 29. září –  SVĚTOVÝ DEN SRDCE.

A protože nám od samého rána vydatně pršelo a bylo pošmourné nebe, udělali jsme si  naučné odpoledne v teple třídy.

Na chvíli jsme se stali pány doktory a na modelu mini torza lidského těla si ukázali a osahali model lidského srdce.

Beseda v kruhu nám pomohla  vypátrat, jak velké  srdíčko v našem těle  vlastně máme. Každý se podíval na svou ruku zaťatou v pěst…a to je celé tajemství.

Srdíčko je nezbytně důležitý orgán v našem těle a měli bychom se o něj co nejzodpovědněji starat a nepřitěžovat mu. Zacvičili jsme si několik dřepů na zátěž a pak naopak odpočívali. Sami na sobě jsme pak mohli pozorovat přitisknutím dlaně na hrudník, jak srdíčko tluče rozdílně při naší aktivitě i odpočinku.

Pověděli jsme si také o ovoci a zelenině a o tom, jak dobře srdíčko živit. Upozornili jsme i na to, že  dochucovat si  polévku podruhé  a přisolit si již osolené brambory není tak nutné a prospěšné. Srdíčko nám za to určitě rádo poděkuje.

V dílničkách jsme si na závěr srdíčkového odpoledne vyrobili razítka z přinesených brambor a vyzdobili s nimi vystřižené šablony, které jsme  každý  nadepsal příhodným názvem.

A pak rychle na nástěnku chodby, ať se  všechny mohou pyšnit svou originální podobou a nechají vzpomenout  na jejich životně důležitou funkci.

Připomínkou na zdravá srdce všem

Janovičtí družináři