Tentokrát jsme začali s knížkou v ruce. Březen je přece měsíc knihy a tak jsme zalistovali oblíbenými stránkami, přečetli si pohádkové příběhy a nakoukli do chytrých encyklopedií. V lavicích družiny to opět žilo , vznikaly originální záložky do sešitu i učebnice.

Počasí nám celý měsíc přálo, a tak jsme podnikali výšlapy do okolí školy a objevovali probouzející se jarní přírodu. Přímo před školou jsme našli první bledule a na hřišti pro změnu soutěžili o nejrychlejšího nálezce sněženek.

Pro velký zájem jsme se společně rozhodli otevřít kroužek sportovních aktivit. A protože nás baví pohyb a hry, budeme sportovat v hale i mimo ní každý týden.

Ve čtvrtek 21. 3. 2019 jsme se zapojili do podpory SVĚTOVÉHO DNE DOWN SYNDROMU. Do školy jsme přišli v  odlišných ponožkách na nožkách a besedou jsme se snažili vysvětlit pojem tohoto onemocnění. Pověděli jsme si i některé příběhy takto postižených mladých lidí. Na závěr nás čekalo společné foto, které pošleme na fb sdružení jako vyjádření zájmu a naší podpory . V dílničkách jsme si k tomuto tématu zkusili vyrobit tužkovník z odložených ponožek. A povedlo seJ.

Závěr měsíce patřil ještě jednomu významnému dni. 21. 3. 2019 proběhl SVĚTOVÝ DEN VODY.

Čekaly nás zajímavé pokusy, které všem dopadly na výbornou. Nejvíce údivu sklidil plný hrnek vody, který jsme obrátili dnem vzhůru bez ukápnutí kapky anebo nepotopitelná jehla. K tomuto jsme přidali výtvarné podoby vodních kapek z bublinkové folie. Při jedné z odpoledních vycházek jsme došli k místnímu rybníku a povídali si o významu vody v našem životě.

Na závěr bychom chtěli ještě jednou   srdečně přivítat JARO, které nastalo a ukončilo nadvládu paní zimy.

Tak zase příště.   ŠD Uhl. Janovice