Další dvě výpravy s MiNiGRANTEM Veolia nás zavedly první listopadový čtvrtek na Vysočinu. Nejprve do stanice pro handicapované živočichy v Pavlově, kde pro nás byl připraven výukový program „Přilétl k nám netopýr“. Během velice zajímavé přednášky jsme se dozvěděli spoustu informací ze života těchto savců a měli možnost si dva netopýry zblízka prohlédnout i opatrně pohladit. Poté jsme se vydali na prohlídku celé stanice, abychom se seznámili se zdejšími zvířaty a dozvěděli se něco o jejich nepříznivém osudu. Z Pavlova nás autobus dovezl do sklárny CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE v Josefodolu. Během exkurze jsme se seznámili s výrobou a produkty, které tady pod rukama zručných sklářů vznikají. Někteří z nás dostali jedinečnou možnost si vyzkoušet, že práce foukače skla není vskutku jednoduchá. Po dopoledni plném zajímavých informací a prožitků na nás čekalo při zpáteční cestě výborné a zasloužené občerstvení, při němž jsme si svoje zážitky mohli v klidu sdělovat. Děkujeme Nadačnímu fondu Veolia, s jehož přispěním mohl být projekt „S MiNiGRANTem výpravy splní naše představy“ realizován.