Blížící se konec školního roku a dar našeho štědrého mecenáše nás vybídly k uskutečnění celoškolního výletu, jehož cílem bylo Ekocentrum Čapí hnízdo. Exkurzi po celém areálu jsme zahájili prohlídkou Labyrintu, kde nám sympatická lektorka ukázala všechny přítomné zvířecí obyvatele a o každém z nich řekla spoustu zajímavostí. Měli jsme možnost vidět dravé ptáky, ochočenou lišku Elišku i statného divočáka Růženku. Obdivovali jsme hrátky exotických nosálů, neposedné lemury i malého klokánka. Ve výbězích si jarní přírodu vychutnávali nádherní koně, ostříhané lamy i různá plemena skotu, ve stájích odpočívali býci a skotačila roztomilá kůzlátka. Po vyčerpávající obchůzce farmy byl čas na zasloužený odpočinek spojený s malým občerstvením. Odpočati a posilněni jsme si závěr návštěvy Čapího hnízda užili ve výšce na provazových drahách zdejšího lanového centra. Na letošní školní výlet přijaly naše pozvání aktivní zručské seniorky a ke své velké spokojenosti ho s námi absolvovaly.