Rozhledny, kostely, hrady, vysílače, majáky i myslivecké posedy – to všechno se nechá shrnout pod pojem věže. Postavit jednu z nich, to byl úkol pro žáky naší školy v pondělí 17. října. Netradičně ve Spolkovém domě si nejdříve všichni vystavili věž za svého těla a ověřili, jak je důležitá vlastní stabilita a rozložení hmotnosti. Po technických instrukcích si skupinky postavily věže a věžičky podle své fantazie, do kterých nakonec zavedly elektrické osvětlení. Pak přišel úkol nejdůležitější – postavit podle předloženého technického výkresu model věže. Všichni malí stavitelé museli přesně dodržet barevné rozložení kostek a správně je na sebe vázat. Po vystavení vnější konstrukce došlo i na její opláštění a ve chvíli se od podlahy ke stropu tyčily vysílače televizní věže na Ještědu.