Druhá říjnová lekce byla věnovaná českému králi Karlu IV., zejména jeho přínosu v oblasti stavitelství. Po zajímavostech z jeho bohatého života seznámila paní lektorka žáky s významnými stavbami, které nechal tento panovník postavit na území českého království. A tu nejznámější – Karlův most – si žáci měli v této lekci postavit. Nejprve si skupinky žáků zkusily vystavět most podle svých představ. Ve chvíli vyrostlo ve třídě pět opravdu hezkých mostů, ale dle vedoucí stavitelky by se po málokterém nechalo chodit, případně jezdit, a většinu z nich by odnesla velká voda. Proto přišly na řadu technické plány. Podle nich si každý sám postavil nosný pilíř a výsledkem byl dlouhý hezký most. A nebyl ledajaký. Po vzoru toho pražského byl ozdoben sochami a osvětlen. A stejně jako po Karlově mostu, i po tom našem se žáci mohli bez sebemenších obav vydat na procházku.