Díky finanční podpoře NF Tesco jsme měli možnost pozvat k nám lektory z Hope4kids, z. s. – Etické dílny a uspořádat několik preventivních programů. První setkání žáků 1. stupně a lektorky, která přijela spolu s maňáskem Ludvíkem, proběhlo 21. května. Celý program nesl název „Jak se stát dobrým kamarádem“. Povídali jsme se o tom, kdo je dobrý kamarád, jak by se k sobě měli přátelé chovat a že bychom si měli navzájem pomáhat. Naučili jsme se také krásnou písničku o kamarádech. Troufám si říct, že jsme všichni odcházeli s dobrým pocitem a těšíme se na další program, který se uskuteční 24. 5., kdy se žáci 2. stupně zúčastní programu na téma „Moc slova“. Následovat bude ještě další 2 setkání, na která si však musíme počkat až na příští školní rok.