Další výukový program pro žáky 1. stupně "Zvířecí detektivové" v Podblanickém ekocentru Vlašim v rámci projektu "Putování za Blanickým rytířem" proběhl dne 25. listopadu 2013.

Ve výukovém programu se děti staly na okamžik "zvířecími detektivy" - nejdříve si promyslely, jaká žijí v lese zvířátka. Prohlédly si je na interaktivní tabuli. Následně začaly luštit stopy zvířat v lese, určovat jaké vydávají zvuky a hledat na obrázcích maskovaná, ukrytá zvířátka v přírodě.
Pomocí několika skutečných příběhů a prohlídky ParaZOO v ekocentru odhalily příčiny zranění volně žijících živočichů a už vědí, jak se v přírodě chovat.
Děti v průběhu pořadu byly aktivní, zaujal je mluvící krkavec, dovádějící vydry a krásný rys. Dostaly dárek - kalendář, který dětem radí, jak celý rok pomáhat volně žijícím zvířatům a v případě nutnosti i telefonní čísla, na koho se můžou obrátit při nálezu zraněného živočicha.