Konečně jsme se dočkali a po téměř dvou a půl letech jsme se mohli ponořit pod hladinu vlašimského bazénu. Někteří již plaveckým výcvikem ostřílení, někteří s bázní a obavou jsme se přivítali s „naším známým“ – plavčíkem Jakubem. Bez dlouhých okolků a po krátké rozcvičce jsme začali nejprve s osmělováním, pak nožky a šup – všichni už jsme se šplouchali v příjemně chladivé vodě. Ti statečnější začali hned s potápěním a tempy, začátečníci se s vodou velice rychle seznámili a hrdinně se pouštěli od „břehů“ přes celý bazén. Jakub nás učil prvky kraula, trénovali jsme správné pohyby nohou a dýchání do vody. Po zasloužené přestávce jsme si zasoutěžili, lovili puky a sbírali po hladině míčky. Ke konci výukové lekce se téměř všem podařil hrdinský kousek – skok do bazénu ze startovacích bloků. Děkujeme Jakubovi za skvělé plavecké dopoledne a doufáme, že se spolu zase brzy uvidíme.