Pošmourné úterní odpoledne 25. 11. 2014 strávili naši žáci spolu se svými sourozenci a některými rodiči v prostorách školní budovy a měli k tomu pádný důvod. Nadvlády se zde dočasně ujala paní Lída Jirovská - a když Lída, tak i perníčky. S napětím jsme všichni očekávali, zda si pro nás letos Lída přichystala dostatek těsta, neboť milovníků perníčkového tvoření se letos sešlo opravdu hodně. A rovněž hodně bylo i syrového materiálu. Dychtivě jsme se na něj vrhli a v několika minutách se připravené plechy začaly plnit nejrůznějšími vykrájenými tvary s vánočními motivy. Vedle stromečků polehávali sněhuláci a spolu s prasátky a kapříky se těšili na teplo elektrické trouby. Sladce kořeněná vůně se nesla celou školou a pracovní odpoledne příjemně plynulo. Těsta ubývalo stejně rychle, jako přibývalo zlatavých perníčků a za okny se chystal večer. Nezbylo, než poklidit, poděkovat paní Lídě za tvořivé odpoledne a rozloučit se. Na cestu domů dostal každý z nás perníčkovou výslužku.