Na pořádnou dávku sněhu se žáci naší školy už dlouho těšili také proto, že na ni byli náležitě připraveni. Již od podzimu čekaly na svoji příležitost nové běžky s kompletním vybavením. Hned v prvním týdnu nového roku se všichni dočkali a MiNiKURZ běžeckého lyžování mohl být zahájen. V úterý 6. ledna se do toho za asistence „strejdy" Kunčického „obuli" chlapci a na prostorné louce hned vedle Sázavy se začali učit běžky ovládnout. Výbornou instruktorkou jim byla paní ředitelka školy, zkušená lyžařská běžkyně, která nejen vyšlápla první stopu, ale rovněž učila žáky základům běžkování. Úplné začátečníky i ty mírně pokročilé bedlivě sledovala skupina děvčat a povzbuzovala je k někdy téměř nadlidským výkonům.

Druhý den vyrazily do terénu dívky. Sněhové podmínky měly po mrazivé noci poněkud zhoršené, nicméně do běžkování se pustily s velikou vervou a odhodláním. I tomuto MiNiKURZu velela paní ředitelka opět s podporou Romana Kunčického. MiNiKURZem výuka běžeckého lyžování na naší škole samozřejmě nekončí. Pokud budou vhodné sněhové podmínky, hodiny tělesné výchovy dávají dostatečný prostor k různým zimním sportovním aktivitám. Vybavení na běžkování díky NF Veolia žáci mají, dovednosti, chuť a paní Marečkovou na tělesnou výchovu také a hlavně – nemusí chodit pěšky. Mají totiž běžky.